עבירות אלימות

ייצוג באישומי אלימות ותקיפה

 

עו"ד פרופ' לימור עציוני הינה מומחית בייצוג משפטי בתיקי עבירות אלימות בכל שלבי ההליך הפלילי, בבתי המשפט השונים בארץ ובכל הערכאות. המשרד שלנו מטפל במחיקת רישום פלילי, בענייני רישום משטרתי, לרבות בטיפול תיקי חקירה משטרתיים סגורים. 

מהי תקיפה ?

לפי חוק העונשין מדובר בהפעלת כוח במישרין או בעקיפין על אדם אחר, בלא הסכמה או בהסכמה שהושגה בתרמית. הגדרת הפעלת כוח על אדם אחר כוללת: הכאה; חבטה; תפיסה; דחיפה; חשיפה לקרינת חום; חשיפה לקרינת אור; חשיפה לזרם חשמלי; חשיפה לגזים; חשיפה לריח, או לכל דבר או חומר אחר, אם הדבר היה כרוך במידה שיש בה בכדי לגרום לנזק או לאי נוחות לאחר. 

ההבדלים שבין תקיפה ללא חבלה \ תקיפה הגורמת חבלה ממשית \ תקיפה בנסיבות מחמירות: 

  • תקיפה ללא חבלה הינה תקיפת אחר שהעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר. 

  • תקיפה הגורמת חבלה ממשית הינה תקיפה הגורמת פציעה או שטף דם לאחר והוא נזקק לטיפול רפואי. העונש על תקיפה הגורמת לחבלה ממשית הוא עד שלוש שנים מאסר (מוגדר גם כתקיפה בדרגה בינונית). 

  • תקיפה בנסיבות מחמירות מוגדרת גם כתקיפת סתם הגורמת חבלה של ממש. נסיבות מחמירות מתקיימות גם כששניים או יותר חברו יחד לביצוע מעשה התקיפה. העונש על תקיפה בנסיבות מחמירות הוא כפל העונש הקבוע לעבירה. תקיפה בנסיבות מחמירות מתקיימת גם כאשר התקיפה מתבצעת כנגד בן משפחה (הורים, אחים, ילדים) או בן זוג. תקיפה בנסיבות מחמירות מתייחסת גם לאלימות במשפחה (אלמ"ב), אלימות כנגד זקנים, אלימות כנגד קטינים, אלימות כנגד חסרי ישע, אלימות כנגד עובדי ציבור, אלימות כנגד שוטרים - כל אלו נחשבים כתקיפה בנסיבות מחמירות.

 

ביצעת או נחשדת כמבצע עבירה של אלימות - מה עכשיו ?
קשת עבירות האלימות הינה מגוונת ומתייחסים אליה בהתחשב בנסיבות המקרה, בדרגת החומרה הנוגעת לנסיבות ובהתחשב בתוצאה. הכלל הוא: ככל שמבצעי העבירה רבים יותר, הקורבנות חלשים יותר והתוצאות חמורים יותר, כך תחשב חומרת העבירה קשה יותר. אז גם העונש יהיה כבד יותר במקרה של הרשעה.

 

מרחב התמרון המשפטי הנתון לעורך הדין המייצג את החשוד או הנאשם הינו תוצאה של יכולת עורך הדין המייצג.        

גורם נוסף שבו תלוי מרחב התמרון המשפטי הינו מועד קבלת הייצוג אשר עדיף שיהיה מוקדם ככל האפשר.

שיתוף פעולה מצד החשוד \ הנאשם ונסיבות המקרה הינם אף הם קריטיים להשגת תוצאות בהליך המשפטי.

לפרטים נוספים וליצירת קשר לחץ/י כאן